Lino višebojac
Autor: Marijana Toplak, 4. 2. 2016.

U sportskoj dvorani Srednje škole Marka Marulića u Slatini 4. veljače s početkom u 12 sati održano je sportsko nadmetanje Lino višebojac čiji su pokrovitelji Podravka d.o.o i Sportske novosti. Cilj ove manifestacije je ukazivanje na značaj bavljenja sportom, ali i ukazivanje na sportsku, vrijednosnu i kulturnu važnost fair playa.

Na početku sportskog događaja sve sudionike i navijače pozdravila je ravnateljica škole domaćina, OŠ Eugena Kumičića, gđa Božica Majhen. Posebni gosti manifestacije bili su slatinski sportaši Josip Grahovac, svjetski veteranski prvak u hrvanju, Marijan Presečan, atletičar i osvajač zlatne medalje u Sočiju u bacanju diska te atletičarka Doroteja Santi, najbolja sportašica grada Slatine u 2015. godini. Na Lini višebojcu smo, osim sportskih nastupa, mogli vidjeti pjevačke i plesne skupine koje su utjelovili učenici 2. b, 3. a, 4. a, te 5. a razreda koje su redom vodile učiteljice Nedjeljka Klement, Renata Grahovac, Vera Menčik i Marijana Toplak. Najboljim literarnim radom pod naslovom Svijet po mom proglašen je rad učenice Ene Knežević.

U sportskom natjecateljskom dijelu najboljim je sportašem proglašen Marin Zdjelar, a najbolja je sportašica Matea Klement. Kao najbolji navijač istaknuo se Mateo Mihalić, dok je PŠ Novaki odnijela nagradu za najbolji navijački razred. Atmosfera je bila iznimno vruća, svi su se jako dobro zabavili i glasno navijali za svoje favorite.

Za više fotografija slijedite poveznicu http://www.radioslatina.hr/portal/dogadanja/marin-zdelar-i-matea-klement-pobjednici-lino-visebojca/

Izvor: Naomi Kondres, 8. c