Završen sajam učeničkih zadruga – nagrađene najbolje košarice
Autor: Darko Vencl, 30. 12. 2015.

U prostorijama Centra za poduzetništvo grada Slatine, u srijedu 23. prosinca, gradonaćelnik grada Slatine, Ivan Roštaš i ravnateljica Centra, Danijela Maravić uručili su priznanja Učeničkim zadrugama osnovnih i srednjih škola za najbolje „Slatinske košarice“ i za najbolji proizvod zadruga. Najbolje „Slatinske košarice“ izabrala je komisija koju su činili predsjednik Udruženja obrtnika grada Slatine, Zlatko Šomođi, ravnateljica Zavičajnog muzeja Slatine, Dragica Šuvak, direktorica Turističke zajednice grada Slatine, Helena Hegediš, ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta Slatina Danijela Fabijanac i Tihana Bišćan iz Savjetodavne službe.

Nagrade za najbolje košarice i najbolje proizvode dodijeljene su u četiri kategorije: najbolja prigodna košarica i proizvod, najbolja etno-eko košarica i proizvod, najbolja autohtona košarica i proizvod te najbolja kreativna košarica i proizvod.

Gradonačelnik grada Slatine, Ivan Roštaš, prigodnim riječima obratio se okupljenima te je čestitao i zahvalio se svim Učeničkim zadrugama na sudjelovanju na ovogodišnjem Sajmu. Također je naglasio da će Grad Slatina i dalje nastaviti sa poticanjem rada Učeničkih zadruga, kao što je to bio slučaj i do sada.

[Božićni sajam i Sajam učeničkih zadruga - 30] Za najbolju prigodnu košaricu izabrana je košarica Učeničke zadruge „Zalatnuk“ iz OŠ Eugena Kumičića, za najbolju eko-etnu košaricu izabrana je košarica Učeničke zadruge „Obrtnik“ iz Industrijsko-obrtničke škole, za najbolju autohtonu košaricu izabrana je košarica Učeničke zadruge „Slatina“ iz Srednje škole Marka Marulića, a za najbolju kreativnu košaricu izabrana je košarica Učeničke zadruge „Sekvoja“ iz OŠ Josipa Kozarca.

Priznanje za najbolji prigodni proizvod dobila je za „praline“ Učeničke zadruge „Slatina“, priznanje za najbolji eko-etno proizvod dobila je za ukrasnu kutiju Zadruga Sekvoja, priznanje za najbolji autohtoni proizvod dobila je za pregaču sa vezom Zadruga Obrtnik i priznanje za najkreativniji proizvod dobila je za oslikanu keramiku Zadruga Zalatnuk.

Priznanja je uručio gradonačelnik grada Slatine Ivan Roštaš.

(slatina.hr / Foto: M. Kokorić)

Izvor: http://www.radioslatina.hr/